Ezek Európa legjobb egyetemei
Két, a világ legjobb egyetemeit listázó rangsor is megjelent az utóbbi napokban. Megnéztük, mely európai egyetemek érték el a legjobb helyezést.
Két, a világ legjobb egyetemeit listázó rangsor is megjelent az utóbbi napokban. Megnéztük, mely európai egyetemek érték el a legjobb helyezést.
Újabb 2015-ös felsőoktatási világrangsor jelent meg. Az Academic Ranking of World Universities (ARWU) listájában két magyar intézmény került az ötszáz legjobb közé.
Öt magyar egyetem került fel a Leideni Egyetem legfrissebb, 2015-ös rangsorára, amelyet a felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók és kutatók publikációinak száma, valamint idézettsége alapján állítanak össze évről évre. A legjobb helyen a magyar egyetemek közül az ELTE végzett, a listát a Massachusetts Institute of Technology vezeti.
Az idén is a Harvard végzett az élen a Times Higher Education felsőoktatási világrangsorában. Milyen campusokra járnak a világ legjobb egyetemeinek diákjai? Galéria.
Nyilvánosságra hozták a Times Higher Education (THE) 2015-ös világrangsorát. A brit szakfolyóirat listáján az angolszász intézmények taroltak: az első helyen a Harvard végzett.
Már az eduline-on is elérhető az egyetemek és főiskolák 2015-ös HVG-rangsora, amelyet az idén a Semmelweis Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezet.
Párizs a legjobb egyetemváros - legalábbis a külföldi hallgatók ott érzik magukat a legjobban a Quacquarelli Symonds (QS) 2015-ös rangsora szerint. Budapest nem került fel a top 50-es listára.
Megjelent a 2015-ös felsőoktatási rangsor, Navracsics Tibor és Czomba Sándor is beszélt a szakképzés erősítéséről, a Pedagógusok Szakszervezete pedig tüntetést szervez jövő hétre.
A Semmelweis Egyetem vezeti a HVG friss felsőoktatási rangsorát, megelőzve az évek óta a lista élén álló Eötvös Loránd Tudományegyetemet. A karok versenyében az orvos-, bölcsészet- és természettudományi karok vezetnek. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.